• Registrácia

Ekonomické správy

ForexMart vám prináša najnovšie ekonomické spravodajstvo. Informácie o aktuálnom dianí na finančnom trhu, o finančných ukazovateľoch, oznámenia o politike centrálnych bánk a ďalšie dôležité správy, ktoré môžu mať vplyv na celé odvetvie.

Upozornenie:  Tieto informácie poskytujeme retailovým a profesionálnym klientom ako súčasť marketingovej komunikácie. Neobsahujú investičné poradenstvo, investičné odporúčania, ponuku ani výzvu na vykonanie transakcie alebo použitie stratégie na finančných nástrojoch a ani by sa tak nemalo s nimi zaobchádzať. Minulá výkonnosť nie je zárukou ani predikciou budúceho výkonu.

Trump čelí 2 000 žalobám o náhradu cel po prohře u Nejvyššího soudu

Fri Feb 27, 2026
watermark Economic news

V reakci na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, který prohlásil většinu globálních cel prezidenta Donalda Trumpa za nezákonná, podalo více než 100 společností nové žaloby. Celkový počet soudních sporů týkajících se cel tak podle analýzy přesáhl hranici 2 000. Tento právní krok podtrhuje obavy trhu, že administrativa nebude ochotna dobrovolně vrátit miliardy dolarů, které již vybrala.

K hromadným žalobám se připojují významné veřejně obchodované společnosti a známé značky, včetně FedEx Corp., Dollar General Corp., L’Oreal SA, On Holding AG a Skechers USA Inc. Tyto firmy usilují o navrácení prostředků zaplacených za dovoz. Ministerstvo spravedlnosti se má v pátek vyjádřit k dalším procesním krokům, což naznačí, jak rychle vláda plánuje tyto nároky řešit u soudu pro mezinárodní obchod.

Prezident Trump naznačil, že jeho administrativa může vracení peněz komplikovat, a spekuloval, že soudní procesy by mohly trvat roky. Dovozci přitom za posledních 10 měsíců zaplatili na clech více než 170 miliard dolarů. Zatímco velké korporace často dokázaly náklady absorbovat nebo upravit dodavatelské řetězce, menší firmy, které tvoří většinu žalujících stran, nemají stejnou flexibilitu.

Top Top