• Registrácia

Ekonomické správy

ForexMart vám prináša najnovšie ekonomické spravodajstvo. Informácie o aktuálnom dianí na finančnom trhu, o finančných ukazovateľoch, oznámenia o politike centrálnych bánk a ďalšie dôležité správy, ktoré môžu mať vplyv na celé odvetvie.

Upozornenie:  Tieto informácie poskytujeme retailovým a profesionálnym klientom ako súčasť marketingovej komunikácie. Neobsahujú investičné poradenstvo, investičné odporúčania, ponuku ani výzvu na vykonanie transakcie alebo použitie stratégie na finančných nástrojoch a ani by sa tak nemalo s nimi zaobchádzať. Minulá výkonnosť nie je zárukou ani predikciou budúceho výkonu.

USA a Írán odkládají jaderné rozhovory kvůli vyostření střetů v Libanonu

Fri Jun 19, 2026
watermark Economic news

Spojené státy a Írán odložily zahájení rozhovorů o trvalé mírové dohodě a omezení íránského jaderného programu. Jednání měla začít v pátek ve Švýcarsku, ale byla odsunuta na neurčito z důvodu vyostření konfliktů v jižním Libanonu, kde došlo k tvrdým střetům mezi Izraelem a hnutím Hizballáh. Írán přitom trvá na příměří v Libanonu jako na klíčové podmínce dohody.

Zatím není jasné, jak tato situace ovlivní strategický Hormuzský průliv, kde po středečním podpisu předběžné dohody mezi Donaldem Trumpem a Masúdem Pezeškijánem ožil námořní provoz. Napětí mezi USA a Izraelem kvůli situaci v Libanonu roste a Donald Trump obvinil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua z ohrožení této dohody.

Švýcarské ministerstvo zahraničí odklad rozhovorů potvrdilo. Americký viceprezident JD Vance ani íránský zástupce Mohammad Báger Ghalíbáf do Švýcarska neodcestovali. Poslední střety v Libanonu si vyžádaly životy 4 izraelských vojáků a 18 obětí na libanonské straně.

Top Top