• Registrácia

Ekonomické správy

ForexMart vám prináša najnovšie ekonomické spravodajstvo. Informácie o aktuálnom dianí na finančnom trhu, o finančných ukazovateľoch, oznámenia o politike centrálnych bánk a ďalšie dôležité správy, ktoré môžu mať vplyv na celé odvetvie.

Upozornenie:  Tieto informácie poskytujeme retailovým a profesionálnym klientom ako súčasť marketingovej komunikácie. Neobsahujú investičné poradenstvo, investičné odporúčania, ponuku ani výzvu na vykonanie transakcie alebo použitie stratégie na finančných nástrojoch a ani by sa tak nemalo s nimi zaobchádzať. Minulá výkonnosť nie je zárukou ani predikciou budúceho výkonu.

Shein hlásí čtvrtletní ztrátu a varuje před dopady Trumpových cel

Mon Jul 27, 2026
watermark Economic news

Módní gigant Shein, který se připravuje na vstup na burzu v Hongkongu, vykázal v prvním čtvrtletí roku 2026 čistou ztrátu ve výši 99 milionů dolarů. Pro srovnání, ve stejném období předchozího roku společnost dosáhla zisku 395 milionů dolarů. Za tímto nepříznivým výsledkem stojí především obchodní politika USA a zrušení osvobození od cla pro levný dovoz ze strany Trumpovy administrativy v květnu 2025.

Tržby společnosti v USA, které jsou jejím největším trhem, klesly meziročně o 14,3 % na 2,04 miliardy dolarů. Podíl USA na celkových čtvrtletních tržbách se tak snížil na 22,5 %. Kvůli novým celním opatřením čelí produkty čínského původu v USA daňovým sazbám v rozmezí 10 % až 87,5 %, zatímco dříve to bylo 0 % až 62,5 %. Shein plánuje přenést většinu těchto zvýšených nákladů na zákazníky prostřednictvím zvýšení cen na americkém trhu.

Kromě problémů v USA čelí společnost také novým regulacím v Evropské unii, která představovala zhruba třetinu jejích příjmů za rok 2025. EU tento měsíc zavedla poplatek 3 eura na nízkonákladový dovoz z e-shopů, což by podle vyjádření firmy mohlo mít na její hospodaření podobný nebo dokonce výraznější dopad než americká celní opatření.

Top Top