• Registrácia

Ekonomické správy

ForexMart vám prináša najnovšie ekonomické spravodajstvo. Informácie o aktuálnom dianí na finančnom trhu, o finančných ukazovateľoch, oznámenia o politike centrálnych bánk a ďalšie dôležité správy, ktoré môžu mať vplyv na celé odvetvie.

Upozornenie:  Tieto informácie poskytujeme retailovým a profesionálnym klientom ako súčasť marketingovej komunikácie. Neobsahujú investičné poradenstvo, investičné odporúčania, ponuku ani výzvu na vykonanie transakcie alebo použitie stratégie na finančných nástrojoch a ani by sa tak nemalo s nimi zaobchádzať. Minulá výkonnosť nie je zárukou ani predikciou budúceho výkonu.

Šéf SEC hájí možnost zveřejňovat finanční výsledky pololetně

Thu Jul 30, 2026
watermark Economic news

Předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy Paul Atkins obhajoval návrh, který by firmám umožnil zveřejňovat finanční výsledky dvakrát ročně namísto povinného čtvrtletního reportingu. Podle Atkinse současná jednotná pravidla neodpovídají potřebám všech společností, například biotechnologických firem bez tržeb čekajících na rozhodnutí FDA.

SEC obdržela k návrhu 200,000 připomínek, přičemž většina byla negativní. Podle přehledu vytvořeného profesorem účetnictví z Ohio State University se proti změně vyslovilo 99.5 % dopisů. Kritici upozorňují, že pololetní reporting by mohl usnadnit skrývání finančních problémů, obchodování zasvěcených osob a nerovný přístup investorů k informacím.

Atkins zdůraznil, že návrh čtvrtletní zveřejňování nezakazuje. Firmy by si mohly zvolit pololetní, čtvrtletní nebo častější reporting a nadále zveřejňovat čtvrtletní výsledky, pořádat konferenční hovory či poskytovat vlastní výhled.

ZdrojYahoo FinanceDatum zveřejnění článku: 30. 7. 2026Tento článek slouží výhradně k informačním účelům a nepředstavuje individuální investiční doporučení ani investiční poradenství. Představuje redakční zpracování veřejně dostupných informací. Cílem je přiblížit čtenářům podstatné informace srozumitelnou formou při zachování významu původních zdrojů.

Top Top